Výroba brousicích a orovnávacích nástrojů
z velmi tvrdých materiálů

Společnost DIAMOND CONTACT s.r.o. se zabývá výrobou brousicích kotoučů z diamantu a kubického nitridu boru (CBN) pro strojírenství, zpracování dřeva, sklářství a další průmyslové obory využívající těchto nástrojů. Mezi náš sortiment dále patří nástroje pro zpracování nástrojů z korundu a karbidu křemíku (diamantové orovnávače), brousicích tělíska, diamantové pilníčky, lapovací pasty a brousky, volné brusivo a další individuální nástroje.

Jsme rozvíjející výrobní společnost, která si klade za cíl nabízet profesionální produkty a služby pro běžné i náročné zákazníky. Působíme již od roku 1992, kdy jsme ji založili jako fyzické osoby. V roce 1995 jsme se stali společností s ručením omezeným. Kocem roku 2001 jsme rozšířili výrobní kapacity a uvedli na trh nové typy produktivních brousicích kotoučů. Výroba byla postupně modernizována a v současnosti umožnuje sériovou produkci velké škály nástrojů pro tuzemské a zahraniční klienty a partnerské společnosti.

V roce 2018 jsme provoz rozšířili o výrobu kovových a hybridních pojiv ve spolupráci s německou firmou DR. FRITSCH. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Předmětem projektu je inovace výrobního procesu a inovace produktu prostřednictvím pořízení nového automatického lisu. Tento bude sloužit k výrobě inovovaných brusných kotoučů. Realizace projektu přispěje ke zvýšení počtu zákazníků, obratu a konkurenceschopnosti společnosti. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Od počátku se zabýváme zakázkovou výrobou brousicích kotoučů v pryskyřičných, polymerických, keramických, kovových a hybridních pojivech, které pracují na bázi velmi tvrdých brusiv tj. diamantu a CBN (kubický nitrid boru). Zaměřili jsme se na takové brousicí kotouče, které se v nejširším měřítku používají při výrobě nebo ostření nástrojů z tradičních nástrojových materiálů ve strojírenství, ale i v jiných oborech aplikujících podobné strojírenské činnosti. Zde jsme se také dostali do úzké souvislosti s orovnáváním nebo opracováním brousicích kotoučů z klasických brusiv. Z tohoto důvodu naše firma zajišťuje výrobu a dodávky různých typů diamantových orovnávačů. Velký zájem našich zákazníků o používání brousicích tělísek z CBN také v keramických pojivech nás přivedl k jejich zavedení do výroby. O celou řadu dalších možností jsme rozšířili naši nabídku připojením galvanicky zhotovených zejména tvarových nástrojů k našemu sortimentu.

Kvalita a příznivé ceny

Již 25 let vytváříme produkty pro široký okruh zákazníků. Naše výrobky splňují i náročné požadavky pro moderní aplikace, především pak nasazení ve výkonnostním broušení na CNC bruskách a ostřičkách. Kvalita je dána bohatou zkušeností našich pracovníků a moderní technologií výroby. Výroba je prováděna na CNC obráběcích strojích a velmi přesných automatizovaných lisech nebo pecích. Naše velmi příznivé ceny zajištuje efektivní zakázková výroba, která nevytváří náklady spojené se skladováním. Snažíme se nabízet cenové výhodná řešení i v náročných aplikacích, které často potřebují individuální přístup formou zkušebních a testovacích výrobků. Některé typy brousicího kotouče vyrábíme v několika cenových hladinách, které jsou uzpůsobeny na míru danému okruhu zákazníků - jak pro výkonnostní aplikace v náročných provozech, tak i cenově výhodné ekonomické řadě pro příležitostné použití.

Individuální přístup

Každou zakázku řešíme individuálním přístupem k zákazníkovy, velmi rádi poradíme jak při vhodném výběru správného nástroje, tak i v oblastech souvisejícími s brusnými nástroji z diamantu a CBN. Každý zákazník má jiné požadavky, často velmi specifické pro různorodá odvětví, snažíme se vždy nabídnout naší konzultaci a společně hledat vhodná řešení.

Široký sortiment

Velkou rozmanitost typů i rozměrů brousicích kotoučů máme zajištěnu důmyslnou stavebnicí lisovacích forem, využitím univerzálnějších tvarů duralových polotovarů nosných těl. Zakázková výroba nástrojů, tak jak ji provozujeme, umožňuje v první řadě rychlost, variabilitu a tzv. „výrobu šitou na míru“ potřebám zákazníků.

Flexibilita

Celková výroba je velmi flexibilní, naše dodací lhůty jsou velmi příznivé. Ve většině případů se pohybuje okolo 2 až 3 týdnů. Jsme schopni se dohodnout i na pravidelné výrobě, kdy bude Vaše zboží vždy v požadovaném termínu skladem. Na základě smlouvy jsme schopni zajistit dodávku "Just in Time (JIT)."


© 2008, DIAMOND CONTACT s.r.o.